PROGRAM WYCIECZKI

Wycieczkę zawsze rozpoczynamy od odbioru naszych gości z hotelu. Wycieczkę prowadzi jedna z licencjonowanych przewodniczek tajskich, która używa języka angielskiego, a jednocześnie wiele słów po Polsku, gdyż uczy się języka polskiego.

Podczas wycieczki ma ze sobą system audio przez który goście słuchają informacje w trakcie wycieczki po Polsku. Po wyjeździe z hotelu środkami komunikacji publicznej dojeżdżamy do chińskiej dzielnicy.

Na trasie wycieczki będzie przejście przez najważniejszą ulicę w tym miejscu, gdzie toczy się życie tutejszej enklawy ludzi pochodzenia chińskiego. Można będzie zobaczyć jak kwitnie uliczny handel, poznać wiele ulicznych dań i produktów, które są tam sprzedawane.

China Town
China Town

Gdy dotrzemy do portu nad rzeką Chao Phraya przepłyniemy tramwajem wodnym do Wat Arun.

Rejs po rzece
Rejs po rzece

Ta budowla już istniała zanim jeszcze powstało miasto Bangkok. Jest jedną z najstarszych budowli w obecnej stolicy, a jej wizerunek widnieje w herbie miasta. Bardzo charakterystyczna forma budowli czyli prang khmerski w kształcie “kolby kukurydzy”. Będzie można spróbować swoich sił, aby wejść po stromych schodach na taras widokowy skąd roztacza się piękny widok na starą historyczną część miasta.

Wat Arun
Wat Arun

Następnie wracamy do serca starej części Bangkoku na drugą stronę rzeki i odwiedzamy największą świątynie Wat Po, w której znajduje się najsłynniejszy posąg leżącego Buddy. Miejsce to jest też znane z najlepszej tradycyjnej szkoły masażu, oraz szkołę ziołolecznictwa. Wszyscy jednak najbardziej czekają na moment, aby stanąć koło stóp Buddy i uwiecznić cała postać na zdjęciu.

Wat Po
Wat Po

Po odwiedzeniu postaci leżącego Buddy, spacerze po pięknych miejscach otaczających świątynie w której stoi wiele strzelistych pagód skierujemy się do największej atrakcji dzisiejszego dnia czyli do pałacu królewskiego, oraz najważniejszej świątyni dla Tajów, czyli Wat Phra Kaew. To tutaj znajduje się centrum najważniejszych dworskich wydarzeń w kraju, uroczystości królewskich czy państwowych, to w świątyni znajduje się najcenniejsza dla Tajów małych rozmiarów figura Szmaragdowego Buddy, której nie można fotografować i jest bardzo dokładnie chroniona przez strażników i system kamer.

Wielki Pałac
Wielki Pałac

W kompleksie jest wiele miejsc do odwiedzenia, ale też duża ilość turystów, dlatego ważne jest, aby trzymać się blisko przewodniczki i jak najwięcej poznać wiadomości o tym niezwykłym miejscu.

Wat Phra Kaew
Wat Phra Kaew

Wychodząc zza murów terenu pałacowego przejdziemy spacerem nad rzekę skąd udamy się na rejs po kanałach Bangkoku. Trwa on niecałą godzinę i podczas pływanie poznajemy zwolnione życie pewnej grupy Tajów dla których życie biegnie nieco inaczej. Zobaczycie warunki w jakich mieszkają, jak spędzają czas wolny w domu, w niektórych przypadkach można niemal zajrzeć do wnętrza domów i poczuć jak żyją. Przy odrobinie szczęścia można będzie zobaczyć różnej wielkości warany wygrzewające się na słońcu przy brzegach lub spokojnie płynące w wodzie.

Rejs po kanałach
Rejs po kanałach

Po czasie spędzonym wśród życia nad wodą zakończy się obowiązkowy program tej wycieczki, Można po powrocie do portu wybrać wspólnie z przewodniczką dodatkowe miejsca do których chcecie się udać i je odwiedzić. Najlepiej ustalić z nią dodatkowe atrakcje przed rozpoczęciem wycieczki, aby mogła je lepiej zaplanować logistycznie. Po zakończeniu zwiedzania przewodniczka odwiezie gości do centrum handlowego MBK.

Podczas wycieczki można zwiedzić w luźnym tempie miejsca obowiązkowe z programu, jak i dobrane dodatkowo. Dzięki tej opcji zobaczy się to co najważniejsze w Bangkoku, oraz miejsca, które samemu chciało się dodać do programu. 

Opieka podczas zwiedzania jest przez przewodniczkę mającą lokalną tajską licencje która pozwala oprowadzać we wszystkich miejscach w Bangkoku. Ma ona doświadczenie w oprowadzaniu gości z Polski, cały czas uczy się języka polskiego i używa dość szeroki zasób słów. Dodatkową pomocą jest używany przez nią system audio, który pozwala posłuchać po Polsku informacje podczas zwiedzania o wszystkich podstawowych atrakcjach oraz większej części dodatkowych.

Przewodniczka może dokonywać zmian kolejności atrakcji w zależności od sytuacji w mieście.