PROGRAM WYCIECZKI

Wycieczkę zawsze rozpoczynamy od odbioru naszych gości ze różnych hoteli. Wycieczkę prowadzi mówiąca po Polsku licencjonowana przewodniczka tajska, która używa biegle języka polskiego.

Grupy liczą sobie ilość osób od 4 do około 30 maksymalnie. Wszystko zależy od dnia, ile osób zapisze się na dany termin. Przy większej ilości gości dajemy system audio przez który goście słuchają informacje w trakcie wycieczki po Polsku, aby lepiej słyszeć wszystko robiąc spokojnie zdjęcia czy nie zgubić się gdy będzie wielu turystów w niektórych atrakcjach.

Po wyjeździe z hotelu prywatnymi minivanami dojeżdżamy do świątyni Wat Traimit w której znajduje się figura Buddy ze złota o wadze 5,5 tony. Warto dowiedzieć się jak powstała i skąd wzięła się tak duża postać Buddy ze szczerego złota.

Wat Traimit
Wat Traimit

Po zapoznaniu się z pierwszą świątynia na trasie wycieczki będzie przejście przez najważniejszą ulicę w chińskiej dzielnicy, gdzie toczy się życie tutejszej enklawy ludzi pochodzenia chińskiego. Można będzie zobaczyć jak kwitnie uliczny handel, poznać wiele ulicznych dań i produktów, które są tam sprzedawane. Niektóre rzeczy sprzedawane mogą być dość zaskakujące dla wielu osób i trzeba to zobaczyć.

China Town
China Town

Następnie pojedziemy minivanami do kolejnego miejsca w starej dzielnicy Bangkoku którą jest największa świątynią Wat Po, w której znajduje się najsłynniejszy posąg leżącego Buddy. Miejsce to jest też znane z najlepszej tradycyjnej szkoły masażu, oraz szkoły ziołolecznictwa. Wszyscy jednak najbardziej czekają na moment, aby stanąć koło stóp Buddy i uwiecznić cała postać na zdjęciu. Na terenie świątyni znajdują się też grobowce wielu znanych osób z rodziny królewskiej.

Wat Po
Wat Po

Spacer po świątyni zakończymy przejściem do portu skąd wsiądziemy do łodzi długorufowej prywatnie i popłyniemy w rejs po rzece i kanałach Bangkoku. To bardzo charakterystyczne miejsce, gdzie życie w wielu częściach wygląda jakby czas się tam zatrzymał jakieś przynajmniej 100 lat temu, a podczas rejsu trudno czasem wyobrazić sobie, że jesteśmy niemal blisko centrum tej metropolii. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec przy brzegu płynące lub wypoczywające warany mające często dość pokaźne rozmiary.

Rejs po kanałach
Rejs po kanałach

Po około godzinnym rejsie łodzią dopłyniemy do portu przy kolejnej świątyni. Budowla ta już istniała zanim jeszcze powstało miasto Bangkok. Jest jedną z najstarszych budowli w obecnej stolicy, a jej wizerunek widnieje w herbie miasta. Bardzo charakterystyczna forma budowli czyli prang khmerski w kształcie “kolby kukurydzy”. Będzie można spróbować swoich sił, aby wejść po stromych schodach na taras widokowy skąd roztacza się piękny widok na rzekę i starą historyczną część miasta.

Wat Arun
Wat Arun

Po odwiedzeniu monumentalnej świątyni świtu kierujemy się do jednej z lokalnych restauracji, aby chwile odpocząć i posilić się lokalnym przepysznym jedzeniem, gdyż tajska kuchnia jest jedną z bardziej znanych na świecie. Przewodniczka pomoże w wyborze posiłków i zakupie ich, wyjaśni różne sprawy związane z jedzeniem w tajskich barach ulicznych. Lunch podczas wycieczki nie jest wliczony.

Czas na lunch
Czas na lunch

Po krótkim wypoczynku i posileniu się pełni entuzjazmu przejdziemy do największej atrakcji dzisiejszego dnia czyli do pałacu królewskiego, oraz najważniejszej świątyni dla Tajów, czyli Wat Phra Kaew. To tutaj znajduje się centrum najważniejszych dworskich wydarzeń w kraju, uroczystości królewskich czy państwowych, to w świątyni znajduje się najcenniejsza dla Tajów małych rozmiarów figura Szmaragdowego Buddy, której nie można fotografować i jest bardzo dokładnie chroniona przez strażników i system kamer.

Wielki Pałac
Wielki Pałac

W kompleksie jest wiele miejsc do odwiedzenia, ale też duża ilość turystów, dlatego ważne jest, aby trzymać się blisko przewodniczki i jak najwięcej poznać wiadomości o tym niezwykłym miejscu. Zwiedzanie Wielkiego Pałacu dla chętnych dodatkowo płatne 550 BAHT / osoba.

Wat Phra Kaew
Wat Phra Kaew

Docierając do kolejnego miejsca, które nazywa się Golden Mount wejdziemy po dużej ilości schodów na szczyt sztucznie usypanej góry, na której szczycie jest świątynia Wat Saket. Z tego miejsca które kiedyś było najwyższym punktem całego miasta nadal roztacza się wspaniały widok po jednej stronie na starą dzielnicę Bangkoku, oraz z drugiej strony na nowoczesną część stolicy. To będzie doskonały punkt spojrzenia jak historia i nowe trendy współżyją ze sobą w tej ogromnej metropolii.

Golden Mount
Golden Mount

Po czasie spędzonym w klimatycznym miejscu około godziny 16 przewodniczka odwiezie gości do centrum handlowego MBK w centralnej części miasta po wycieczce.

Cała wycieczka pozwala zwiedzić najważniejsze atrakcje, średnie tempo, które może lekko regulować w zależności od ilości osób i miejsc z których ich odbieramy. Opieka podczas zwiedzania jest przez przewodniczkę mającą lokalną tajską licencje, która pozwala oprowadzać we wszystkich miejscach w Bangkoku. Ma ona doświadczenie w oprowadzaniu gości z Polski i dobrą znajomość języka polskiego. Dodatkową pomocą jest używany przez nią system audio który pozwala posłuchać po Polsku informacje podczas zwiedzania, aby jak najwięcej informacji słyszeć przy większej ilości osób.

Przewodniczka może dokonywać zmian kolejności odwiedzanych atrakcji w zależności od sytuacji w mieście.