PROGRAM WYCIECZKI

Wycieczkę zawsze rozpoczynamy od odbioru naszych gości ze różnych hoteli. Wycieczka w pierwszy dzień może być prowadzona w 2 opcjach do wyboru gości :

  1. Wycieczkę grupową prowadzi mówiąca po Polsku licencjonowana przewodniczka tajska, która używa biegle języka polskiego. Grupy liczą sobie ilość osób od 4 do około 30 maksymalnie. Wszystko zależy od dnia, ile osób zapisze się na dany termin. Przy większej ilości gości dajemy system audio przez który goście słuchają informacje w trakcie wycieczki po Polsku, aby lepiej słyszeć wszystko robiąc spokojnie zdjęcia czy nie zgubić się gdy będzie wielu turystów w niektórych atrakcjach.
  2. Wycieczka prywatna, prowadzi ją przewodniczka tajska anglojęzyczna, która uczy się podstaw języka polskiego i używa wiele słów podczas wycieczki, oraz ma z sobą system audio, aby przez słuchawkę posłuchać informacje o atrakcjach po Polsku.

Po wyjeździe z hotelu prywatnymi minivanami z klimatyzacją dojeżdżamy do świątyni Wat Traimit w której znajduje się figura Buddy ze złota o wadze 5,5 tony. Warto dowiedzieć się jak powstała i skąd wzięła się tak duża postać Buddy ze szczerego złota.

Wat Traimit
Wat Traimit

Po zapoznaniu się z pierwszą świątynia na trasie wycieczki będzie przejście przez najważniejszą ulicę w chińskiej dzielnicy, gdzie toczy się życie tutejszej enklawy ludzi pochodzenia chińskiego. Można będzie zobaczyć jak kwitnie uliczny handel, poznać wiele ulicznych dań i produktów, które są tam sprzedawane. Niektóre rzeczy sprzedawane mogą być dość zaskakujące dla wielu osób i trzeba to zobaczyć

China Town
China Town

Następnie pojedziemy minivanami do kolejnego miejsca w starej dzielnicy Bangkoku którą jest największa świątynią Wat Po, w której znajduje się najsłynniejszy posąg leżącego Buddy. Miejsce to jest też znane z najlepszej tradycyjnej szkoły masażu, oraz szkołę ziołolecznictwa. Wszyscy jednak najbardziej czekają na moment, aby stanąć koło stóp Buddy i uwiecznić cała postać na zdjęciu. Na terenie świątyni znajdują się też grobowce wielu znanych osób z rodziny królewskiej.

Wat Po
Wat Po

Spacer po świątyni zakończymy przejściem do portu skąd wsiądziemy do łodzi długorufowej prywatnie i popłyniemy w rejs po rzece i kanałach Bangkoku. To bardzo charakterystyczne miejsce, gdzie życie w wielu częściach wygląda jakby czas się tam zatrzymał jakieś przynajmniej 100 lat temu, a podczas rejsu trudno czasem wyobrazić sobie, że jesteśmy niemal blisko centrum tej metropolii. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec przy brzegu płynące lub wypoczywające warany mające często dość pokaźne rozmiary.

Rejs po kanałach
Rejs po kanałach

Po około godzinnym rejsie łodzią dopłyniemy do portu przy kolejnej świątyni. Budowla ta już istniała zanim jeszcze powstało miasto Bangkok. Jest jedną z najstarszych budowli w obecnej stolicy, a jej wizerunek widnieje w herbie miasta. Bardzo charakterystyczna forma budowli czyli prang khmerski w kształcie “kolby kukurydzy”. Będzie można spróbować swoich sił, aby wejść po stromych schodach na taras widokowy skąd roztacza się piękny widok na rzekę i starą historyczną część miasta.

Wat Arun
Wat Arun

Po odwiedzeniu monumentalnej świątyni świtu kierujemy się do jednej z lokalnych restauracji, aby chwile odpocząć i posilić się lokalnym przepysznym jedzeniem, gdyż tajska kuchnia jest jedną z bardziej znanych na świecie. Przewodniczka pomoże w wyborze posiłków i zakupie ich, wyjaśni różne sprawy związane z jedzeniem w tajskich barach ulicznych. Lunch podczas wycieczki nie jest wliczony.

Czas na lunch
Czas na lunch

Po krótkim wypoczynku i posileniu się pełni entuzjazmu przejdziemy do największej atrakcji dzisiejszego dnia czyli do pałacu królewskiego, oraz najważniejszej świątyni dla Tajów, czyli Wat Phra Kaew. To tutaj znajduje się centrum najważniejszych dworskich wydarzeń w kraju, uroczystości królewskich czy państwowych, to w świątyni znajduje się najcenniejsza dla Tajów małych rozmiarów figura Szmaragdowego Buddy, której nie można fotografować i jest bardzo dokładnie chroniona przez strażników i system kamer.

Wielki Pałac
Wielki Pałac

W kompleksie jest wiele miejsc do odwiedzenia, ale też duża ilość turystów, dlatego ważne jest, aby trzymać się blisko przewodniczki i jak najwięcej poznać wiadomości o tym niezwykłym miejscu.

Wat Phra Kaew
Wat Phra Kaew

Docierając do kolejnego miejsca, które nazywa się Golden Mount wejdziemy po dużej ilości schodów na szczyt sztucznie usypanej góry, na której szczycie jest świątynia Wat Saket. Z tego miejsca które kiedyś było najwyższym punktem całego miasta nadal roztacza się wspaniały widok po jednej stronie na starą dzielnicę Bangkoku, oraz z drugiej strony na nowoczesną część stolicy. To będzie doskonały punkt spojrzenia jak historia i nowe trendy współżyją ze sobą w tej ogromnej metropolii.

Golden Mount
Golden Mount

Po czasie spędzonym w klimatycznym miejscu około godziny 16 przewodniczka odwiezie gości do centrum handlowego MBK w centralnej części miasta po wycieczce lub do hotelu w zależności od opcji wycieczki w Bangkoku jaką została wybrana Grupa ma zapewniony nocleg w hotelu 3* w centrum miasta wraz ze śniadaniem. 


Następnego dnia rano wymeldowanie z hotelu o 8:00 po śniadaniu i wyjazd na wycieczkę prywatną 2 dniową w rejon rzeki Kwai, oraz do Ayuttaya. Po przejechaniu około 100 km dotrzemy do pierwszej atrakcji wodnego targu w miejscowości Damnoen Saduak. Jest to największy i najsłynniejszy targ na wodzie. Będzie można odbyć rejs po kanałach tego targu w małej drewnianej łodzi, aby poczuć atmosferę tego miejsca. Poznacie kilka lokalnych przysmaków sprzedawanych prosto z łódek zaparkowanych lub płynących po kanałach.

Wodny Targ
Wodny Targ

Czas na wodzie upłynie dość szybko i jedziemy dalej nad słynny most nad rzeką Kwai. Po obejrzeniu filmu pozostało w pamięci wiele zdarzeń i scenerii odbiegających od rzeczywistości dotyczących słynnego mostu i będzie możliwość to zweryfikować na żywo. Spacer po tej budowli pozwoli poczuć bliżej wydarzenia z tamtych lat. Będzie można zobaczyć z bliska miejsce gdzie fragmenty mostu zostały bombardowane podczas wojny przez aliantów.

Most nad rzeką Kwai
Most nad rzeką Kwai

Następnie udamy się na typowo tajska prowincję do parku safari, gdzie odwiedzimy żyjące tam tygrysy, lwy i leopardy. Będzie chwila aby usiąść z jednym z małych jeszcze zwierząt i nakarmić je mlekiem oraz pobawić się chwilę obserwując zachowania młodych drapieżników. Często nawet jako małe zwierzęta imponują swoją siłą i zwinnością. Wszystko odbywa się pod baczną opieką osoby która opiekuje się zwierzętami z zachowaniem higieny i bezpieczeństwa.

Zdjęcie z tygrysem
Zdjęcie z tygrysem

Ostatnią atrakcja tego dnia będzie park narodowy Erawan z 7 stopniowymi wodospadami. Będziemy się troche spieszyć aby zdążyć przed zakupić bilety przed zamknięciem kas. W środku parku czeka nas spacer po lesie do pierwszego poziomu. Ciekawa roślinność otaczająca oraz odgłosy lasu, a do tego szum wody z poszczególnych stopni wodospadu to gwarantuje doskonały czas na relaks. Podczas pobytu będzie można odwiedzić na pewno 3 poziomy, a czy czas pozwoli na więcej to zadecyduje przewodniczka.

Wodospady Erawan
Wodospady Erawan

Wieczorem po zamknięciu parku przejedziemy do hotelu nad rzeką Kwai, aby odpocząć i zjeść kolację. Zakwaterowanie będzie w pokojach 2 osobowych w hotelu 3* ze śniadaniem. Polecamy skorzystać z restauracji wieczorem nad rzeką.

Hotel nad rzeką Kwai
Hotel nad rzeką Kwai

Trzeciego dnia po śniadaniu wyjeżdżamy do dawnej stolicy Ayuttaya. Przejazd będzie trwał około 2 godz wśród pól ryżowych, lokalnych miasteczek. Pierwszym miejscem do którego dotrzemy będzie letni Pałac Królewski w miejscowości Bang Pa Inn. Bardzo ciekawy kompleks pałacowy, w którym wykorzystano architekturę europejską, legenda głosi nawet ze częściowo wzorowano się na Pałacu w Łazienkach w Warszawie. Czy jest w tym podobieństwo, możecie sprawdzić na miejscu.

Pałac Bang Pa Inn
Pałac Bang Pa Inn

Probując poczuć jak odpoczywa rodzina królewska spacerujemy alejkami wśród zbiorników wodnych, relaksujemy się w cieniu drzew. Poznajemy historie miejsca które ma odmienny charakter od wielu innych budowli królewskich.Dalej kierujemy się na północ około 10 km i wjeżdżamy do Ayuttaya. Na samym początku odwiedzamy świątynie Wat Yai Chaimongkol z najwyższa Chedi, oraz największą figurą leżącego Buddy w mieście. Tutaj przyjeżdżają lokalni mieszkańcy, aby pomodlić się do Buddy, Warto przyjrzeć się ich obyczajom i tradycjom.

Wat Yai Chaimongkol
Wat Yai Chaimongkol

Drugą świątynią jaką odwiedzimy jest najbardziej znana w Ayuttaya, Wat Mahathat. Znana jest też wśród wielu turystów z posiadania figury głowy Buddy w korzeniu drzewa. Trzeba to zobaczyć na żywo i poznać historię skąd wzięła się ona w tym miejscu. W czasach świetności dawnej stolicy to było jedno z najważniejszych miejsc do przeprowadzania różnych uroczystości.

Wat Mahathat
Wat Mahathat

Ostatnią świątynią jaką zobaczymy będzie Wat Sri Sanphet, gdzie poznacie wiele pozostałości po pięknej ogromnej budowli. Wiele fragmentów majestatycznych Chedi. Niezapomniane wrażenia pozostają w pamięci po spacerze między ruinami wśród upalnych promieni słonecznych. Z całą pewnością znajdziecie wiele miejsc i zakątków do zrobienia wspaniałych zdjęć.

Wat Sri Sanphet
Wat Sri Sanphet

Wracamy do Bangkoku po odwiedzonych wszystkich trzech miejscach w Ayuttaya. Przejazd potrwa około półtorej godziny. Wszystko zależy od korków na trasie przy wjeździe do miasta. Podczas powrotu możemy odwieźć gości do hotelu, do centrum handlowego lub na lotnisko Don Mueang do wyboru.

Podczas wyjazdu dwu dniowego mamy tez czas na zjedzenie lunchu w tajskim barze, miejsce i czas może być ustalone z przewodniczką. Lunche nie są wliczone do ceny wycieczki. Cała wycieczka pozwala zwiedzić najważniejsze atrakcje historyczne w Bangkoku, poznać przyrodę i naturę w górach blisko granicy z Birmą, oraz dotknąć z bliska zniszczeń, jakie zostały odciśnięte na dawnej stolicy Syjamu. Wycieczka ma średnie tempo, które można lekko regulować w zależności od ilości osób i miejsc z których ich odbieramy. Opieka podczas zwiedzania jest przez przewodniczkę mającą lokalną tajską licencje, która pozwala oprowadzać we wszystkich miejscach w Bangkoku. Ma ona doświadczenie w oprowadzaniu gości z Polski i dobrą znajomość języka polskiego Dodatkową pomocą jest używany przez nią system audio, który pozwala posłuchać po Polsku informacje podczas zwiedzania, aby jak najwięcej informacji słyszeć przy większej ilości osób. Przewodniczka może dokonywać zmian kolejności odwiedzanych atrakcji w zależności od sytuacji w mieście lub na trasie.