PROGRAM WYCIECZKI

Wycieczkę zawsze rozpoczynamy od odbioru naszych gości z hotelu. Wycieczkę prowadzi jedna z licencjonowanych przewodniczek tajskich, która używa języka angielskiego, a jednocześnie wiele słów po Polsku, gdyż uczy się języka polskiego.

Podczas wycieczki ma ze sobą system audio przez który goście słuchają informacje w trakcie wycieczki po Polsku. Po wyjeździe z hotelu środkami komunikacji publicznej dojeżdżamy do świątyni Wat Traimit w której znajduje się figura Buddy ze złota o wadze 5,5 tony. Warto dowiedzieć się jak powstała i skąd wzięła się tak duża postać Buddy ze szczerego złota.

Wat Traimit
Wat Traimit

Po zapoznaniu się z pierwszą świątynia na trasie wycieczki będzie przejście przez najważniejszą ulicę w chińskiej dzielnicy, gdzie toczy się życie tutejszej enklawy ludzi pochodzenia chińskiego. Można będzie zobaczyć jak kwitnie uliczny handel, poznać wiele ulicznych dań i produktów, które są tam sprzedawane.

China Town
China Town

Gdy dotrzemy do portu nad rzeką Chao Phraya przepłyniemy tramwajem wodnym do Wat Arun.

Rejs po rzece
Rejs po rzece

Ta budowla już istniała zanim jeszcze powstało miasto Bangkok. Jest jedną z najstarszych budowli w obecnej stolicy, a jej wizerunek widnieje w herbie miasta. Bardzo charakterystyczna forma budowli czyli prang khmerski w kształcie “kolby kukurydzy”. Będzie można spróbować swoich sił, aby wejść po stromych schodach na taras widokowy skąd roztacza się piękny widok na starą historyczną część miasta.

Wat Arun
Wat Arun

Następnie wracamy do serca starej części Bangkoku na drugą stronę rzeki i odwiedzamy największą świątynie Wat Po, w której znajduje się najsłynniejszy posąg leżącego Buddy. Miejsce to jest też znane z najlepszej tradycyjnej szkoły masażu, oraz szkoły ziołolecznictwa. Wszyscy jednak najbardziej czekają na moment, aby stanąć koło stóp Buddy i uwiecznić cała postać na zdjęciu.

Wat Po
Wat Po

Po odwiedzeniu postaci leżącego Buddy, spacerze po pięknych miejscach otaczających świątynie w której stoi wiele strzelistych pagód skierujemy się do jednej z lokalnych restauracji, aby chwile odpocząć i posilić się lokalnym przepysznym jedzeniem, gdyż tajska kuchnia jest jedną z bardziej znanych na świecie.

Przewodniczka pomoże w wyborze posiłków i zakupie ich, wyjaśni różne sprawy związane z jedzeniem w tajskich barach ulicznych. Lunch podczas wycieczki nie jest wliczony.

Czas na lunch
Czas na lunch

Po krótkim wypoczynku i posileniu się pełni entuzjazmu przejdziemy do największej atrakcji dzisiejszego dnia czyli do pałacu królewskiego, oraz najważniejszej świątyni dla Tajów, czyli Wat Phra Kaew. To tutaj znajduje się centrum najważniejszych dworskich wydarzeń w kraju, uroczystości królewskich czy panstwowych, to w świątyni znajduje się najcenniejsza dla Tajów małych rozmiarów figura Szmaragdowego Buddy, której nie można fotografować i jest bardzo dokładnie chroniona przez strażników i system kamer.

Wielki Pałac
Wielki Pałac

W kompleksie jest wiele miejsc do odwiedzenia, ale też duża ilość turystów, dlatego ważne jest, aby trzymać się blisko przewodniczki i jak najwięcej poznać wiadomości o tym niezwykłym miejscu.

Wat Phra Kaew
Wat Phra Kaew

Po czasie spędzonym w najważniejszym kompleksie pałacowym wsiądziemy do lokalnych pojazdów zwanych tuk tuk, gdzie nazwa wzięła się od odgłosów jakie one wydają. Będzie można poczuć miasto z perspektywy pasażera troche ściśniętego, słyszącego odgłosy ulicy i podziwiać sprawność kierowców tych pojazdów.

Tuk Tuk
Tuk Tuk

Docierając do kolejnego miejsca, które nazywa się Golden Mount wejdziemy po dużej ilości schodów na szczyt sztucznie usypanej góry, na której szczycie jest świątynia Wat Saket. Z tego miejsca które kiedyś było najwyższym punktem całego miasta nadal roztacza się wspaniały widok po jednej stronie na starą dzielnicę Bangkoku, oraz z drugiej strony na nowoczesną część stolicy. To będzie doskonały punkt spojrzenia jak historia i nowe trendy współżyją ze sobą w tej ogromnej metropolii.

Golden Mount
Golden Mount

Na zakończenie dnia popłyniemy tramwajem wodnym do samego centrum miasta, gdzie w jednej z bocznych uliczek mieści się wspaniały dom Jima Thompsona wykonany z drewna tekowego. Atmosfera tego miejsca jest warta spędzenia czasu. Dla chętnych przy ogrodzie tego domu jest możliwość napicia się dobrej kawy i poczucia jakby czas się zatrzymał w poprzednich latach, gdy jeszcze żył słynny amerykański sprzedawca tajskiego jedwabiu.

Jim Thompson House
Jim Thompson House

Po czasie spędzonym w relaksacyjnym miejscu około godziny 16 - 17 przewodniczka odwiezie gości do hotelu lub innego wskazanego wcześniej miejsca w centrum miasta po wycieczce.

Cała wycieczka ma charakter spokojnego zwiedzania, luźne tempo, które może być dostosowane do każdej prywatnej grupy. Opieka podczas zwiedzania jest przez przewodniczkę mającą lokalną tajską licencje która pozwala oprowadzać we wszystkich miejscach w Bangkoku. Ma ona doświadczenie w oprowadzaniu gości z Polski, cały czas uczy się języka polskiego i używa dość szeroki zasób słów. Dodatkową pomocą jest używany przez nią system audio który pozwala posłuchać po Polsku informacje podczas zwiedzania. 

Przewodniczka może dokonywać zmian kolejności atrakcji w zależności od sytuacji w mieście.